کوپله دیزل

کوپله دیزل

کوپله دیزل

کوپله کردن یعنی اتصال موتور دیزل و ژنراتور به هم و نصب آن روی یک شاسی از جنس فلز و قرار دادن یک تابلو کنترل در کنار آن. در کل دنیا شرکت هایی حضور دارند که به طور اختصاصی در صنعت کوپله دیزل ژنراتور فعالیت می کنند. این شرکت ها موتو و ژنراتور را از شرکت های معتبر خریداری می کنند و در شرکت خود کوپله انجام می دهند و بعد از کامل شدن کوپله ی دیزل ژنراتور آن را به فروش می رسانند. فروش دیزل ژنراتور بر عهده ی این مجموعه ها نیست و تنها فرایند کوپله کردن را انجام می دهند.
شرکت های سازنده موتور دیزل و یا ژنراتور محصولات زیادی را به کوپله کاران ارائه می کنند.
باید بدانید که موتور دیزل ژنراتور برای تمام پکیجرها در تمام نقاط دنیا یکسان می باشد.

وجه تمایز کوپله

آن چیزی که به طور کلی کیفیت کوپله دیزل ژنراتور را متمایز می کند در ابتدا دقت اسمبل کردن دیزل و ژنراتور است و بعد از آن لوازم جانبی مصرفی به کار رفته در کوپله و تابلو کنترل دیزل ژنراتور می باشد.
کیفیت قطعات استفاده شده و شرکت سازنده ی آن به شدت بر روی قیمت دیزل ژنراتور ها و افزایش و کاهش خرید دیزل ژنراتور ها اثر دارد.

نکات مهم کوپله

یک سری نکات برای کوپله کردن مهم است. تعدادی از این موارد در بخش زیر نوشته شده است.

1- نوع رنگ قطعات فلزی شامل شاسی، فریم تابلو، کوپله دیزل ژنراتور. برای مثال استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک یا رنگ های متفرقه تاثیر زیادی بر کار دارد.

2- نوع و ضخامت ورق به کار رفته در شاسی متناسب با وزن دیزل ژنراتور .

3- استفاده از گلند های مقاوم به نفوذ آب و گردو غبار جهت تابلو و ژنراتور. مخصوصا در مورد قسمت های الکتریکی.

4- استفاده از چهارچوب Structure مناسب جهت رادیاتور در کوپله دیزل ژنراتور جهت تحمل وزن و جا به جا نشدن آن در طول عمر دیزل ژنراتور .

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید