کاهش مصرف سوخت

کاهش مصرف سوخت

کاهش مصرف سوخت

عوامل مختلفی در میزان سوخت مصرفی توسط دیزل ژنراتورها دخالت دارند. در این مقاله قصد داریم به برخی از این عوامل اشاره کنیم.

با توجه به نوع دیزل ژنراتور، اندازه دیزل ژنراتور و شرایطی که در آن قرار دارد، میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتورها متفاوت می باشد.

این دستگاه ها به ازای هر کیلووات مصرفی در هر ساعت ١٩٠ گرم تا ٢٢٠ گرم گازوئیل مصرف می کنند.

البته عواملی نیز در کاهش و افزایش این میزان دخیل است که از جمله آن ها می توان به عمر دیزل ژنراتور ، درجه حرارت موجود، ارتفاع ازسطح دریا و غیره اشاره کرد.

 برای کاهش مصرف سوخت در این دستگاه ها راه حل هایی وجود دارد که با انجام آن ها می توان مصرف سوخت را در انواع دیزل ژنراتور کامینز ، ولوو، لوول، دیزل ژنراتور پرکینز و خودرو های دیزلی و غیره کاهش داد.

یکی از عوامل افزایش سوخت در موتورهای دیزلی تنظیم نبودن سیستم سوخت رسانی است. به همین دلیل کاری که می توان انجام داد این است که در دوره های زمانی مشخص در جهت بازدید و سرویس سیستم سوخت رسانی، از جمله سوزن و پمپ انژکتور اقدام شود.

با توجه به اینکه قسمت های هیدرولیکی دستگاه تحت فرسایش قرار می گیرد، در نتیجه در مدت زمان معین باید این قسمت ها مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت نیاز برای تعویض آن ها اقدام شود. این کار کمک می کند که مصرف سوخت در دیزل ژنراتور کاهش یابد.

عامل دیگری که می تواند بسیار کمک کننده باشد، انجام منظم سرویس های دوره ای است. در سرویس های دوره ای روغن، فیلتر روغن، فیلتر هوا و قسمت های مختلف باید مورد بررسی و تعویض قرار گیرد. این کار به کارکرد صحیح موتورهای دیزلی بسیار کمک می کند و باعث کاهش در مصرف سوخت می گردد.

جاوید ژنراتور، فروش و اجاره انواع دیزل ژنراتور

02155427011 – 09121371622