کانوپی سایلنت

کانوپی سایلنت

کانوپی سایلنت

به دلیل اینکه دیزل ژنراتور ها صدای زیادی را از خود منتشر می سازند، در بسیاری از کاربرد ها این صدا آزار دهند ه خواهد بود و لازم است که از ایجاد این صدا های بلند جلوگیری شود.

برای کاهش صدای دیزل ژنراتور پوششی محافظ را بر روی آن قرار می دهند، این پوشش می تواند صدا های تولیدی را کاهش دهد، پوششی که به این منظور قرار داده می شود، کانوپی سایلنت نامیده می شود.

همچنین ممکن است که لازم باشد که در فضای آزاد از دیزل ژنراتور استفاده شود، در این صورت بارش باران، گرد و خاک و عوامل طبیعی می تواند منجر به ایجاد آسیب در این دستگاه ها گردد.

کارایی دیگر کانوپی سایلنت کمک به جلوگیری از ایجاد آسیب به دیزل ژنراتور در برابر شرایط محیطی مانند باران، آفتاب و گرد و غبار می باشد.

کانوپی سایلنت دسترسی به اجزای  دیزل ژنراتور ها را محدود نمی سازد و امکان دسترسی به کلیه قسمت های دیزل ژنراتور فراهم است.

کانوپی سایلنت توان خروجی دیزل ژنراتور ها را به هیچ عنوان کاهش نخواهد داد. کانوپی ها به گونه ای ساخته می شوند که راندمان دیزل ژنراتور ها به طور کامل حفظ گردد.

امکان استفاده از کانوپی سایلنت برای کلیه دیزل ژنراتورها، نظیر دیزل ژنراتور کامینز ، ژنراتور لوول، ژنراتور پرکینز، دیزل ژنراتور ولوو ، دیزل ژنراتور کاترپیلار و سایر دستگاه ها وجود دارد.

در هنگام ساخت و استفاده از کانوپی سایلنت لازم است که برای کم کردن صدای دیزل ژنراتور از خفه کن اگزوز استفاده شود، در نقاط سرد از انواع گرمکن آب برای دیزل ژنراتور ها استفاده شود و با توجه به موتور دیزل مورد نظر مخزن گازوئیل مورد استفاده قرار بگیرد.

کانوپی سایلنت به گونه ای ساخته می شود که در قسمت جداره آن از شانه تخم مرغی نسور استفاده می گیرد که این کار به کاهش سر و صدای تولیدی کمک می کند.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید