کاربرد کانوپی ضد صدا

کاربرد کانوپی ضد صدا

کاربرد کانوپی ضد صدا

دیزل ژنراتور سایلنت یا موتور برق بی صدا و یا کانوپی ضد صدا در واقع همان چیزی است که مردم به صورت عامیانه به آن دیزل ژنراتور کم صدا می گویند.
خرید دیزل ژنراتور از نوع سایلنت یا همان موتور برق کم صدا عموما برای قسمت هایی است که رفع آلودگی صوتی از آن مکان بسیار مهم می باشد؛ به عنوان مثال در اماکنی چون در بیمارستان و بانک و مجتمع های اداری دولتی و ساختمان های اداری و محل های پر رفت و آمد شهر.
ظاهر اتاقک کانوپی های ضد صدا به صورت یک پوشش از جنس فلز است که همه بخش های موتور و ژنراتور را کاور کرده است.
اتاقک ضد صدا به جز خاصیت عایق صدا بودن، از آسیب هایی که امکان دارد به موجب شرایط محیطی و آب و هوای به وجود بیاید جلوگیری می کند. همچنین این اتاقک خاصیت ضد رطوبت بودن و ضد گرد و غبار بودن و گاهی نیز ضد انفجار بودن را دارد.
درون این اتاقک فلزی دیزل ژنراتور نیز به منظور کم کردن صدا از فوم هایی که ظاهرشان شبیه به شانه تخم مرغ است استفاده می شود. این فوم ها به علت نزدیک بودن به موتور و دمای بالا باید ضد حریق هستند و تحمل گرما و حرارت بالا را دارند.
فروش دیزل ژنراتور در توان های بسیار بالا برای موارد خاصی است که اکثرا اصوات بلند و گوش خراشی ایجاد می کند و به همین علت نیز از کانوپی سایلنت یا اتاقک ضد صدا استفاده می شود.
متاسفانه برخی از تولید کنندگان از فوم هایی که برای مصارف دیگر تولید شده اند استفاده میکنند و این باعث پایین آمدن کیفیت و تحمل اشتعال است و در صورت آتش سوزی، احتمال آتش گرفتن و آسیب دیزل ژنراتور بیشتر می گردد.

جهت سفارش انواع دیزل ژنراتور و موتورهای برق ها کافیست با جاوید ژنراتور تماس بگیرید.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید