ژنراتور کوپله فابریک یعنی چه؟

ژنراتور کوپله فابریک یعنی چه؟

ژنراتور کوپله فابریک یعنی چه؟

بسیاری از افراد به غیر از توصیه درمورد مدل دیزل ژنراتور و کسب اطلاعاتی اعم از قیمت دیزل ژنراتور لوول یا مدل دیزل ژنراتور پرکینز و دیگر انواع آن، تاکید می کنند که دیزل ژنراتور کوپله فابریک تهیه کنید.
اما به راستی این مطلب اساس علمی دارد؟ یا صرفا بازاری است؟ آیا حقیقتا باید به دنبال دیزل ژنراتور کوپله فابریک باشیم؟
برای رسیدن به این مطلب اول باید بدانیم کوپله کردن دیزل ژنراتور به چه معناست.

کوپله کردن در گذشته

به صورت کلی عمل متصل نمودن موتور دیزل و ژنراتور را به یکدیگر و سپس نصب آن روی یک Structure فلزی و گذاشتن یک تابلو کنترل را به اصطلاح کوپلینگ دیزل ژنراتور می گویند.
کمی قبل تر در صنعت تولید، ژنراتورهای دو سر بلبرینگ مورد استفاده قرار داده می شد که این ژنراتورها امکان اتصال یا کوپل مستقیم به دیزل را نداشتند.
به همین جهت نیز برای اتصال ژنراتور به دیزل احتیاج به تولید قطعه ای به نام کوپلینگ بود.

کوپله کردن امروزی

با تولید و ورود دیزل ژنراتورهایی با یک سر بلبرینگ به صنعت ساخت این دستگاه ها، دیزل و ژنراتور به صورت مستقیم و بی واسطه (یعنی بدون احتیاج به کوپلینگ) و فقط با بستن برخی پیچ ها به یکدیگر متصل می شوند.
نتیجه می گیریم که اکنون با پا نهادن ژنراتورهای یک سر بلبرینگ به این عرصه، واژه ای با نام فابریک نبایست در صنعت دیزل ژنراتور موجود باشد. ولیکن این اصطلاح دیزل ژنراتور کوپله فابریک از همان زمان گذشته مابین کارفرمایان رواج پیدا کرده است و تا کنون نیز گفته می شود.
چیزی که امروزه موجب تفاوت در کوپله دیزل ژنراتور شده است، تفاوت برندها و کیفیت قطعات جانبی می باشد.
برای اطلاع از قیمت دیزل ژنراتور کارکرده و دریافت اطلاعات دیگر در این حوزه می توانید با کارشناسان خبره جاوید ژنراتور تماس حاصل نمایید.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید