ژنراتور را بهتر بشناسیم

ژنراتور را بهتر بشناسیم

ژنراتور را بهتر بشناسیم

به طور کلی دیزل ژنراتور سایز کوچک تا حدود ۲۵۰ کیلو ولت آمپر، نه تنها برای تولید برق اضطراری بلکه به منظور تامین احتیاجات برقی برای استفاده مداوم یا در هنگام اوج مصرف و یا در مدتی که کمبود ژنراتورهای سایز عظیم تر احساس می شود مورد استفاده قرار می گیرند.
کشتی ها و وسیله های نقلیه بسیار بزرگ زمینی همچون قطارها از ژنراتورهای دیزلی در بهترین انواع آن که شامل دیزل ژنراتور کامینز و همچنین دیزل ژنراتور پرکینز می باشد را هم برای تامین برق روشنایی و هم به جهت تامین نیروی محرکه استفاده می کنند.

محرکه برقی

توسط نیروی محرکه برقی امکان حرکت یکسان و توانمندتری به علاوه استفاده متناسب تر از محیط فراهم می شود.
محرکه ‌های برقی در حقیقت پیش از جنگ جهانی اول درون کشتی ها استفاده می شدند و طی جنگ جهانی دوم رشد و تکامل یافتند.
دستگاه های مولد برق طبق ظرفیت تولید معمولی تا حداقلی، بر حسب قدرت تولید و مطابق با کیلو وات دسته بندی و اسم گذاری می شوند و بنا به انواع مصرفشان جهت تولید برق دائم یا اضطراری خریداری خواهند شد.

علل کارایی بیشتر ژنراتورهای دیزلی

بیایید در همین ابتدا قیمت دیزل ژنراتور لوول را با ژنراتور گاز طبیعی مقایسه کنیم.
اگر از بازار خرید ژنراتورها مطلع باشید بی شک می دانید که قیمت خرید دیزل ژنراتور از همان ابتدا کم تر از انواع دیگر موتور برق است و تنها صرفه اقتصادی در استفاده از ژنراتور گاز طبیعی، تهیه راحت تر سوخت آن می باشد.
به هرحال در گزینش ژنراتورها شرایط مختلفی همچون تامین سوخت و ذخیره سازی آن، شیوه کار و… موثر است و یکی از علل انتخاب بیشتر دیزل ژنراتور، تعدد عرضه کنندگان قطعه های آن، عدم احتیاج به علم یا تجربه بالا برای کار با آن و جابه جایی و راه اندازی آسان تر آن است.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید