ژنراتور استامفورد (بخش دوم)

ژنراتور استامفورد (بخش دوم)

ژنراتور استامفورد (بخش دوم)

ژنراتور استامفورد در برخی پروژه ها می تواند مانع از بروز مشکلات ناشی از قطعی برق شود. تمام قطعات و وسایل مانند موتور برق و دیزل ژنراتور به این شکل عمل می کنند. شاید اسم دیزل ژنراتور پرکینز را زیاد شنیده باشید زیرا این ژنراتور کاربرد زیادی دارد. این روز ها به دلیل قطعی برق قیمت موتور برق گران است، ولی اگر در ساختمان و برج های بزرگ زندگی می کنید دیزل ژنراتور انتخاب بسیار خوبی است.

ویژگی های موتور در ژنراتورهای استامفورد

همانطور که در مطلب قبل بیان کردیم دیزل ژنراتورها یک موتور پرقدرت دارند که انرژی مکانیکی را به دیزل ژنراتور منتقل می کند. این موتورها با توجه به توان دستگاه طراحی می شوند و در آن به کار برده می شوند. این بخش مهم که کاربرد بالایی هم دارد به توجه زیادی نیاز دارد. یکی از موارد مهم در این موتورها نوع سوخت آن ها است. دیزل ژنراتورها توسط سوخت های گوناگونی همچون گاز، بنزین و دیزل فعالیت می کنند که هر کدام به نوبه خود خوبی ها و بدی هایی، هم برای افراد و هم برای دستگاه دارند، زیرا برخی سوخت ها باعث پایین آمدن عمر دستگاه می شوند.
برای مثال موتورهای بنزینی، علاوه بر آن که از نظر ابعاد، کوچک تر از موتورهای دیزلی و گازی هستند، از جنبه عملکرد هم، دارای توان کم تری هستند.

انواع ژنراتورهای استامفورد

ژنراتورهای استامفورد از نظر ساختاری در دو نوع، قطب برجسته و قطب صاف تولید می شوند و همچنین دو مدل سنگرون و آسنگرون، انواعی دیگر از ژنراتور استامفورد می باشند. ژنراتورهای استامفورد از نظر کارکرد و عملکرد به دو گروه دائمی و اضطراری تقسیم می شوند.
از این ژنراتورها در اغلب بیمارستان ها و مراکز درمانی، مراکز صنعتی، مراکز تجاری، معادن مختلف، کشتی ها، سردخانه ها، هواپیماها و … استفاده می شود.
این محصول در بازار متقاضی زیادی دارد و در تامین برق برای صنایع مهمی همچون نفت و گاز، نقش اثبات شده ای دارد. برای خریداری موتور برق و نیز دیزل ژنراتور پرکینز با مناسب ترین شرایط با ما همراه باشید.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید