نحوه انتخاب مولد برق

نحوه انتخاب مولد برق

نحوه انتخاب مولد برق

برق از ضروریات زندگی امروزه شده است بنابراین برای موارد اضطراری قطع برق و مکان هایی که برق شهری آنها هنوز وصل نشده باید از موتور برق و یا دیزل ژنراتور ها برای تولید برق استفاده کرد.
این دستگاه های مولد برق انواع گوناگونی دارند که برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند. حال در این نوشته اطلاعاتی در مورد انتخاب مولد های برق ارائه می دهیم تا بتوانید انتخاب درستی برای خرید دیزل ژنراتور یا انواع دیگر ژنراتورها داشته باشید.

مهم ترین مورد برای خرید دیزل ژنراتور چیست؟

مهم ترین مورد توان خروجی می باشد. ما باید با توجه به نیازمان و اینکه برای چه کاری می خواهیم از ژنراتور استفاده کنیم مقدار توان لازمه را محاسبه کنیم و بعد از محاسبه بررسی کنیم که کدام نوع ژنراتور برای ما مناسب است.
ولتاژ، آمپر و وات روی تمام وسایل برقی چه خانگی و چه صنعتی نوشته شده است و می توانید مقدار وات لازمه را محاسبه کنید.
در این محاسبه دقت کنید اگر دستگاه برقی دارای الکترو موتور است مثل پمپ آب، دریل، کولر ها، بالابرهای ساختمان و … باید توان مورد نیاز دو برابردر نظر گرفت زیرا این دستگاها برای شروع به کار و رسیدن به دور موتور مورد نظر 2 برابر انرژی نیاز دارند.
پس از جمع وات های مورد نیاز، موتوربرق را با 20 درصد توان بالاتر خریداری کنید زیرا حداکثر توان نوشته شده روی موتور برق در فشار 1 اتمسفر محاسبه شده و در فشار هوای کمتر از قدرت موتور نیز کاسته می شود.
موارد بعدی در انتخاب مولد برق نوع سوخت آن و توجه به آب و هوا و مکان قرار گیری، قیمت دیزل ژنراتور و هزینه نگهداری می باشد که باید برای هر یک اطلاعاتی دقیق کسب کرد تا انتخاب دقیقی انجام داد.
برای خرید دیزل ژنراتور و اطلاع از قیمت دیزل ژنراتور با جاوید ژنراتور تماس بگیرید.
جاوید ژنراتور دارای سالها سابقه درخشان در زمینه فروش دیزل ژنراتور و اجاره آنها می باشد.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید