مولد برق

مولد برق

مولد برق

مولد الکتریکی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند حال این انرژی مکانیکی ممکن است توربین بادی یا توربین آبی و یا توربین بخار باشد.
مولد الکتریکی مانند موتور برق وسیله ای است که برق رسانی سریع را برای ما انجام می دهد این وسیله بیشتر در مناطق دور افتاده استفاده می شود که هر خانه ای دارای یک موتور برق است.

اجزای تشکیل دهنده ی مولدها

اجزای تشکیل دهنده ی مولدها شامل موتور، آلترناتور، سیستم سوخت، تنظیم کننده ی ولتاژ، پنل کنترل، سیستم روغن کاری، سیستم سردسازی، خروجی ها می شود.

وظایف اجزای موتور برق

اجزایی که در بخش بالا نام برده شد برای اجزای کلی موتور برق هم صدق می کند هرکدام از اجزای تشکیل دهنده ی موتور برق کار مخصوص به خود را انجام می دهند برای مثال موتور وظیفه ی تامین انرژی مکانیکی را دارد.
سیستم آلترناتور وظیفه ی تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی را دارد.
سیستم سوخت هم با توجه به نوع سوخت عملکرد متفاوتی دارد.
تنظیم کننده ی ولتاژ هم ولتاژ خروجی برق را از AC به DC تبدیل می کند.
سیستم روغن کاری هم برای جلوگیری از ساییدگی قطعات می باشد.
سیستم سردسازی نیز از اسمش پیداست که دمای دستگاه مولد را پایین می آورد.
خروجی هم برقی که تولید شده را در اختیار وسیله های برقی قرار می دهد.

دسته بندی مولدها بر اساس سوخت

مولدها به سه دسته تقسیم می شوند
گازوئیلی، بنزینی، گاز طبیعی
معمولا مولدهای بنزینی نسبت به گاز و گازوئیل پرکاربردتر هستند زیرا دسترسی راحت تری به سوخت بنزین داریم از سوی دیگر چون استفاده از مولدهای بنزینی بیشتر است پس تعمیر آن ها هم راحت تر است و هر تعمیرکاری از پس آن بر می آید.
اگر نیاز به خرید موتور برق دارید با جاوید ژنراتور تماس حاصل فرمایید این مجموعه عرضه کننده ی انواع موتور برق و دیزل های ژنراتور است.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید