مزایا و معایب مولد بنزینی و گازوئیلی

مزایا و معایب مولد بنزینی و گازوئیلی

مزایا و معایب مولد بنزینی و گازوئیلی

موتور برق ها انواع مختلفی دارند که در این مقاله به بررسی تفاوت موتور برق بنزینی و گازوئیلی می پردازیم. قیمت موتور برق ها بر اساس کارایی و کاربردشان متفاوت است.

مزایای موتور برق های گازوئیلی

موتور برق های گازوئیلی هزینه تعمیر و نگهداری پایین و طول عمر بالایی دارند و همچنین مناسب برای مصارف صنعتی می باشد و راندمان بالاتر در تبدیل سوخت به انرژی دارد. همانطور که می دانید نگهداری گازوئیل به نسبت بنزین از خطر کمتری برخوردار است بنابر این موتور برق گازوئیلی سوخت ایمن تری دارد.

معایب مولدهای برق گازوئیلی

هزینه خرید اولیه بالاتر به نسبت موتور برق های بنزینی با توان مشابه دارد و از سوی دیگر تهیه گازوئیل به نسبت بنزین در شهرهای بزرگ دشوارتر می باشد.

مزایای مولدهای برق بنزینی

این موتور برق ها در بازار رایج تر هستند و به همین دلیل است که هزینه تعمیر و نگهداری پایین تری دارند و از طول عمر بالاتری برخوردار اند. این موتور برق ها مناسب برای مصارف خانگی و صنعتی کوچک می باشند. همانطور که می دانید هزینه خرید پایین تر به نسبت موتور برق های گازوئیلی با توان مشابه دارند.

معایب موتور برق های بنزینی

از جمله معایب موتور برق های بنزینی شامل راندمان پایین در تبدیل سوخت به انرژی و ایمنی کمتر سوخت به نسبت موتور برق های گازوئیلی است.

صدا و گرمای در موتور برق های بنزینی و گازوئیلی

در زمان گذشته موتور برق های گازوئیلی صدای بیشتری به نسبت موتور برق های بنزینی تولید می کردند اما امروزه با توجه به تغییرات ساختاری اگزوزها میزان صدای خروجی در هر دو دستگاه تقریبا به یک اندازه است.

راندمان موتور برق های بنزینی و گازوئیلی

یکی از مزیت های موتور برق های گازوئیلی نسبت به موتور برق های بنزینی این است که این موتور برق ها راندمان بالاتری دارند به طور کلی اگر دو موتور برق بنزینی و گازوئیلی را کنار هم قرار دهید و هر دو یک میزان انرژی تولید کنند موتور برق گازوئیلی سوخت کم تری مصرف می کند.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید