عیب یابی مولد مسافرتی (بخش دوم)

عیب یابی مولد مسافرتی (بخش دوم)

عیب یابی مولد مسافرتی (بخش دوم)

آیا تا به حال موتور برق خریده اید؟
این وسیله بسیار سبک و مسافرتی یکی از بهترین و پرکاربردترین وسایل تولید برق است و همانطور که می دانید قیمت موتور برق نیز بالا است، پس باید از آن به خوبی استفاده کنید. مجموعه ی جاوید ژنراتور یکی از معروف ترین مجموعه های تولید دیزل ژنراتور از جمله دیزل ژنراتور پرکینز است که معروفیت و شهرت زیادی در بین مردم دارد. در ادامه مقاله قبل قصد داریم که برخی عیب های موتور برق را بیان کنیم و شما را با این موارد آشنا سازیم. این سری معایبی که بیان می شود همگی جزء بیشترین و معروف ترین موارد است و با مطالعه ی این ها فکر نکنید تمام عیب ها را می دانید و به راحتی سفر کنید بلکه باید چندین مقاله مطالعه کنید تا اطلاعاتتان بالا برود.

دود خروجی بیش از حد موتور

حتما دیده اید برخی دستگاه ها دود زیادی تولید می کنند و نسبت به توانی که خرج می شود این میزان دود زیاد است. در این صورت بدانید که مشکلی در دستگاه شما وجود دارد. حال با موضوع زیاد بودن دود خروجی آشنا شده اید به نظر شما دلایل این موضوع چیست؟ موارد زیر از جمله شایع ترین موارد این مشکل هستند.
1- ممکن است برای روشن کردن موتور برق از سوخت نامناسب استفاده شده باشد.
2- یکی دیگر از دلایل زیاد بودن دود خروجی این است که سطح روغن موتور بیش از حد استاندارد شده است یا روغن نامناسب درون موتور ریخته اید.
3- یکی دیگر از دلایل خروج دود بیش از حد از موتور دستگاه می تواند موضوع نشت روغن از مخزن روغن به دلیل خراب شدن آب بند های مخزن روغن باشد که به همین منظور می بایست هر چند وقت یک بار این مورد را چک کنید تا از سالم بودن موتور مطمئن شوید.
4- از جمله دلایل دود زیاد در موتور برق می توان به موضوعی اشاره کرد که ممکن است رینگ پیستون شکسته باشد و روغن به سر پیستون نشت کند.
5- عیب در کاربراتور و یا کربن گرفتگی در مافلر اگزوز هم ممکن است باعث ایجاد دود زیاد از حد شود و موتور برق را دچار مشکل سازد.