سیستم برق اضطراری بدون وقفه

سیستم برق اضطراری بدون وقفه

سیستم برق اضطراری بدون وقفه

در مقالات قبل در مورد انواع مختلف سیستم برق اضطراری و فروش دیزل ژنراتور و اجاره دیزل ژنراتور صحبت کرده ایم. و در این مقاله هم در مورد برق اضطراری بدون وقفه صحبت می کنیم.
قطعا در گذشته با برق رفتگی و قطعی برق مواجه شده اید و ممکن است در این زمان به فکر مکان های حساس مثل بیماستان ها باشد که چطور برق اتاق های عمل را تامین می کنند و یا چطور دستگاه های تنفس برای بیماران وخیم را کنترل می کنند. استفاده از دیزل ژنراتور ها برای مکان های حساس از گذشته تا به امروز انتخاب خوبی بوده است به طور معمول قیمت دیزل ژنراتور ها با توجه به کارایی که دارند بالا است.

ویژگی سیستم برق اضطراری بدون وقفه

مهم ترین و اصلی ترین ویژگی این سیستم بدون وقفه بودن آن است یعنی با قطع شدن برق اصلا شما متوجه قطعی برق نمی شوید و برق با همان ولتاژ قبل کار می کند. این سیستم از لوازم ضروری برخی مکان ها مانند ادارات و کارخانه ها، بیمارستان ها و غیره است. این سیستم ها انواع مختلفی دارند که به تمام انواع آن در مقالات قبل اشاره کرده ایم.

Ups

نام دیگر منبع برق بدون وقفه Ups است. منبع تغذیه ی این سیستم باتری می باشد و دارای زمان سوئیچ کمتری نسبت به تمام دیزل ژنراتور ها می باشد.
به علت عدم پایداری ولتاژ خروجی ups این دستگاه همراه با سایر مصرف کننده های پر مصرف استفاده می شود.
مولدهای اضطراری به دو گروه کلی و دسته بندی کلی تقسیم می شوند که شامل موارد زیر است.

نوع کاربرد مولد‌های برق

مولد‌های برق ممکن است برای تولید برق به عنوان منبع اصلی یا به عنوان مولد برق دائمی یا به صورت موازی با شبکه برق اصلی و به منظور تولید نیروی برق اضطراری مورد استفاده قرار گیرند.

زمان بهره برداری مولد‌های برق

مولد‌های برق به دو صورت طراحی می شوند. ممکن است برای بهره برداری مدت محدود و یا نا محدود طراحی و ساخته شوند.