رگولاتور ولتاژ AVR

رگولاتور ولتاژ AVR

رگولاتور ولتاژ AVR

همانطور که تا به امروز در مقالات مختلف با بخش ها و کاربرد قطعات دستگاه دیزل ژنراتور آشنا شدید و دلایل خرابی و راه حل رفع مشکل را آموزش دیدید، در این مقاله نیز با یکی دیگر از قطعات و مشخصات آن آشنا می شوید.

رگولاتور ولتاژ چیست و چه کاری انجام می دهد؟

رگولاتور ولتاژ وظیفه ی تنظیم ولتاژ خروجی ژنراتور را دارد که این کار با عملکرد اجزایی مانند رگولاتور، سیم پیچی تحریک کننده و روتور یکسو کننده انجام می پذیرد. مجموعه ی جاوید ژنراتور تمام خدمات مرتبط با تعمیر دیزل ژنراتور یا فروش دیزل ژنراتور را انجام می دهد. برای اجاره دیزل ژنراتور در تهران تنها با ما تماس بگیرید.

خرابی رگولاتور ولتاژ AVR

اولین و ابتدایی ترین راه برای فهمیدن خرابی دیزل ژنراتور توجه به برق خروجی دیزل ژنراتور است. اگر برق خروجی دیزل به صورت تصادفی یا نامنظم به شکل مواج کار کرد، نشانه خرابی رگولاتور ولتاژ AVR است.
راه دیگر برای بررسی خرابی رگولاتور ولتاژ AVR این است که فرکانس متر روی تابلو را بررسی کنید، چنانچه میزان فرکانس بالا و پایین شود نشانه ی خرابی است.
از دیگر نشانه های خرابی، نداشتن برق خروجی ژنراتور در هنگام کارکرد دیزل ژنراتور می باشد.

انواع ولتاژهای رگولاتور AVR

استمفورد: SX460, SX440, SX421, MX321, SX421, MX341, SX465, AS440
مکالته: SR7/2, UVR6
لری سومر: R230, R438, R726, R731, R734
دیگر انواع ولتاژ رگولاتور: SPS-U6 و SPS-72GP و SPS-230 و SPS250 و SPS-448 و SPS-449

برندهای AVR موجود در بازار

کسانی که با این دستگاه ها کار نکرده اند ممکن است برندهای معروف آن را نشناسند در این بخش بعضی از برندهای معروف را بیان می کنیم.
رگولاتور ولتاژ زیمنس Siemens
رگولاتور ولتاژ ماراتون Marathon
رگولاتور ولتاژ مارلی Marelli
رگولاتور ولتاژ مکالته Meccalte
رگولاتور ولتاژ دیتاکام Datakom
رگولاتور ولتاژ استمفود Stamford
جاوید ژنراتور اقدام به فروش دیزل ژنراتور و همچنین اجاره دیزل ژنراتور در تهران با مناسب ترین قیمت ها و برترین برندها می کند. با مقالات ما همراه باشید…

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید