توربو شارژر چیست؟

توربو شارژر چیست؟

توربو شارژر چیست؟

 ممکن است هنگام خرید دیزل ژنراتور کلمه توربو شارژر را شنیده باشید اما در مورد آن آشنایی لازم را نداشته باشید، ما در این نوشته به شما کمک می کنیم که اطلاعاتی را راجع به توربو شارژر ها و کارایی آن ها کسب نمایید، جهت خرید، اجاره و دریافت اطلاعات به جاوید ژنراتور مراجعه کنید.

توربو شارژر نوعی توربین می باشد. توربو شارژر فشار هوای موجود در سیلندرها را افزایش می دهد.

در نتیجه این کار هوا فشرده می شود. هوای فشرده شده هنگامی که به داخل سیلندر وارد می شود، بازده یک دیزل ژنراتور را افزایش می دهد. افزایش بازده دیزل ژنراتور با بالا بردن قدرت دستگاه همراه خواهد بود.

 این هوای فشرده شده در نهایت به  محفظه‌ی احتراق وارد می گردد.

توربوشارژر نیاز به نیرویی برای انجام کار خود دارد، این نیروی مورد نیاز از طریق گازهای خروجی به دست می آید. توربوشارژر از یک کمپرسور و یک توربین تشکیل شده است. این گاز ها به توربین وارد می گردد، در نتیجه توربین و پس از آن کمپرسور به چرخش در می آیند. هوای وارد شده به کمپرسور فشرده می شود و به داخل سیلندر و موتور هدایت می گردد. در نتیجه انرژی مورد نیاز برای چرخش توربوشارژر کسب می گردد و میزان هوای ورودی به دیزل افزایش خواهد داشت.

وجود توربوشارژر در داخل دیزل ژنراتور الزامی نمی باشد، اما فایده دارد. استفاده از توربوشارژر سبب افزایش قدرت می گردد در نتیجه دستگاه های دیزلی که دارای توربوشارژر هستند، مقرون به صرفه تر می باشند. توربوشارژر همچنین فشار و حجم هوایی که به سیلندر وارد می شود را افزایش می دهد، افزایش فشار و حجم این هوا منجر به افزایش قدرت و گشتاور دیزل می گردد.

توربو شارژر در داخل دیزل ژنراتور با حرف T نشان داده می شود. به عنوان مثال :

دیزل ژنراتور پرکینز مدل 4008TAG2A

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید