تبدیل موتورهای بنزینی به موتورهای گازسوز

تبدیل موتورهای بنزینی به موتورهای گازسوز

تبدیل موتورهای بنزینی به موتورهای گازسوز

امروزه تبدیل دیزل ژنراتور بنزینی به دیزل ژنراتور دوگانه سوز متداول شده است. این کار به منظور کاهش هزینه های سوخت انجام می گیرد.

ژنراتور و یا هر نوع موتوری که در هنگام تولید برای استفاده از نوعی سوخت ساخته شده باشد، با همان نوع سوخت دارای بیشترین راندمان می باشد.

تغییر سوخت در موتور ها و بخصوص دیزل ژنراتور منجر به ایجاد تغییر در بازده موتور می گردد و در عواملی مانند خواص فیزیکی و شیمیایی سوخت، خواص مکانیکی سیال، نحوه انتقال شعله در سیال و همچنین پاشش اثر می گذارد و سبب فرسودگی در موتور خواهد شد.

در نتیجه باید به این نکته پی برد که درست است که تغییر دیزل ژنراتور بنزینی به دیزل ژنراتور دوگانه سوز منجر به کاهش در مصرف سوخت می گردد، اما این امر باعث می شود که موتور دچار فرسایش گردد.

همچنین دیزل ژنراتور به صورت کامل به دیزل ژنراتور گازسوز تبدیل نخواهد شد، فقط می توان آن ها را به نوع دوگانه سوز تبدیل کرد.

از طرفی ژنراتور گاز سوز دارای دمای بالاتری می باشد، به همین دلیل لازم است که بر روی سیلندر ژنراتور گاز سوز، سیستم Knoking قرار گیرد.

استفاده از سیستم Knoking منجر به جلوگیری از انبساط بی رویه پیستون در داخل سیلندر می گردد.

علاوه بر اینها موردی که در اینجا مطرح می شود این است که دیزل ژنراتور ها بیشتر برای مصارف اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند که در این موقعیت ها شبکه برق در نقاط دوردست قرار دارند و این نقاط از شبکه های گازرسانی نیز دور می باشد. بنابراین در بیشتر موارد تبدیل دیزل ژنراتور بنزینی به دیزل ژنراتور دوگانه سوز به صرفه نمی باشد.

برای خریداری دیزل ژنراتور و همچنین موتور برق در انواع برند ها به صورت آکبند و یا دست دوم با جاوید ژنراتور تماس بگیرید.

شماره تماس:
02155427011 – 09121371622

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید