انواع مولد برق از لحاظ کاربرد

انواع مولد برق از لحاظ کاربرد

انواع مولد برق از لحاظ کاربرد

درست است تمام موتور برق ها یک هدف را دنبال می کنند و همگی برق تولید می کنند اما از نظر کاربرد متفاوت هستند و هیچکدام یک سان نیستند انواع موتور برق ها از لحاظ کاربرد شامل موتور برق کیفی، موتور برق خانگی قابل حمل، موتور برق صنعتی قابل حمل، موتور برق‌های ثابت می شوند.
در بخش های بعدی انواع این موتور برق ها را توضیح می دهیم.

1- موتور برق کیفی

یکی از سبک ترین موتور برق ها موتور برق کیفی است زیرا این موتور برق ‌ها مناسب تامین برق در مسافرت، چادرزنی و کمپین‌ ها هست. این وسیله رابطه ی خوبی با محیط زیست داشته و آلاینده ‌های بسیار کم تری تولید می‌ کنند.

2- موتور برق خانگی قابل حمل

موتور برق خانگی قابل حمل در اصل یک ژنراتور خانگی و کوچک است. این موتور برق برای تامین برق شهری در خانه‌ ها و مراکز کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل بالا بودن قیمت موتور برق این مدل از موتور برق ها را اجاره هم می دهند.

3- موتور برق صنعتی قابل حمل

این گروه از موتور برق ها شباهت بسیار زیادی به گروه بالا یعنی موتور برق خانگی قابل حمل دارند اما قدرت و توان آن‌ ها بسیار بیشتر است. این وسیله برای سایت ‌ها، برق شرکت ‌ها و سازمان ‌ها مورد استفاده است.

4- موتور برق های ثابت

این گروه از موتور برق‌ها در یک محل به صورت ثابت نصب شده اند. این موتور برق ها قدرت بالاتری نسبت به سایر موتور برق ها دارند و به راحتی برق یک مجموعه را تولید می کنند.

سیستم استارت موتور برق

سه نوع سیستم جهت استارت موتور برق وجود دارد. 1- سیستم روشن کننده دستی یا هندلی 2- سیستم روشن کننده استارتی 3- سیستم روشن کننده اتوماتیک
همانطور که می دانید سیستم استارتی هزینه ی بیشتری دارد اما راحت تر از دستی است.