افزایش راندمان ژنراتور

افزایش راندمان ژنراتور

افزایش راندمان ژنراتور

برای افزایش راندمان دیزل ژنراتور کاری که می توان انجام داد این است که راندمان موتور دیزلی را افزایش داد، این کار موجب می گردد که راندمان دیزل ژنراتور نیز افزایش پیدا کند.

برای افزایش راندمان دیزل ژنراتور ابتدا بهتر است که با عوامل اتلاف انرژی در دیزل ژنراتور ها آشنایی کافی داشته باشید. برای اطلاع در مورد این موضوع بر روی لینک زیر بزنید:

اتلاف انرژی در ژنراتور

راه های زیادی برای افزایش راندمان دیزل ژنراتور وجود دارد. یکی از راه هایی که می توان انجام داد این است که هنگام ساخت دیزل ژنراتور ها دستگاه هایی با وزن کمتر و ابعاد کوچکتر را تولید نمود.

 روش اصولی و تاثیرگذار در افزایش راندمان استفاده از توربو شارژ می باشد. توربو شارژ می تواند منجر به افزایش راندمان حجمی و قدرت موتور گردد که این کار را با دمیدن هوا به داخل سیلندر انجام می دهد.

در مورد عملکرد توربو شارژ مقاله زیر به طور کامل توضیح داده است:

توربو شارژ

راه دیگر افزایش راندمان استفاده از اینتر کولر و افتر کولر می باشد. اینتر کولر و افتر کولر در واقع خنک کننده های موتور می باشند. در مقاله اتلاف انرژی در ژنراتور گفته شد که حرارت منجر به اتلاف انرژی در دیزل ژنراتور ها می گردد. برای افزایش راندمان باید از خنک کننده استفاده نمود.

کار دیگری که می توان برای افزایش راندمان دیزل ژنراتور انجام داد، استفاده از سیستم پاشش سوخت و کنترل الکترونیکی می باشد. این سیستم ها سوخت را در بین سیلندرها به صورت یکسان تقسیم می کنند و میزان سوخت را تنظیم می نمایند.

کار دیگری که می توان انجام داد این است که اصطکاک قطعاتی که دارای حرکت هستند را کاهش داد. این کار با تغییر در ساختار قطعات قابل اجرا شدن می باشد.

شما می توانید برای خرید دیزل ژنراتور و همچنین موتور برق و اطلاع از قیمت ها با جاوید ژنراتور تماس بگیرید.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید