اتلاف انرژی در ژنراتور

اتلاف انرژی در ژنراتور

اتلاف انرژی در ژنراتور

در دیزل ژنراتور تمامی انرژی حاصل از سوخت دستگاه به کار مفید تبدیل نمی شود. بلکه شاهد اتلاف انرژی در دستگاه های ژنراتور هستیم. طبق گزارشات و اندازه گیری ها در دیزل ژنراتور ها 65 درصد از انرژی از طریق مختلف تلف می شود و تنها 35 درصد انرژِی به صورت مفید بوده و تبدیل به کار می گردد.

بهتر است کسانی که در زمینه خریداری و فروش دیزل ژنراتور کار می کنند در مورد اتلاف انرژی اطلاعات کافی داشته باشند.

اطلاع از راه های اتلاف انرژی می تواند بسیار کمک کننده باشد. یکی از کار هایی که می توان با شناخت عوامل اتلاف انجام داد این است که می توان راندمان ژنراتور را افزایش داد.

جاوید ژنراتور، فروش دیزل ژنراتور با قیمت مناسب

02155427011

در این مقاله عواملی که باعث اتلاف انرژی در دیزل ژنراتور ها می شود، گردآوری شده است تا بتوانید در جهت افزایش راندمان ژنراتور ها عمل نمایید.

یکی از عوامل اتلاف انرژی بالا بودن میزان درجه حرارت می باشد. اگر این درجه حرارت بالا رود، هوا انبساط می یابد و این امر منجر به افزایش حجم و کاهش جرم حجمی هوای موجود می گردد. در این حالت حجم هوای ورودی به محفظه احتراق کاهش می یابد. برای رفع این مشکل استفاده از اینتر کولر و افتر کولر توصیه می شود.

عامل دیگر اتلاف انرژی در این دستگاه ها ارتفاع می باشد. اگر دیزل ژنراتور در ارتفاع زیاد نصب شده باشد، به دلیل کم شدن فشار هوا، نسبت هوایی که به موتور وارد می شود کاهش می یابد. این امر منجر می گردد که به طبع آن قدرت خروجی موتور کاهش یابد. این قدرت خروجی با هر 100 متر ارتفاع دستگاه یک درصد کاهش می یابد. برای رفع این مشکل می توان از توربوشارژ کمک گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توربوشارژ ها وارد لینک زیر شوید:

توربوشارژ

عامل دیگری که اتلاف انرژی را به همراه دارد افزایش رطوبت هوا می باشد. که می تواند منجر به کاهش قدرت تا حدود شش درصد گردد.

عوامل دیگر شامل وجود عیوب در قطعات جانبی، بروز مشکل در سیستم خنک کننده، مساعد نبودن درجه روغن، پایین بودن ارزش حرارتی سوخت و … می باشد.

جاوید ژنراتور ارائه دهنده انواع دیزل ژنراتور ها ، قیمت دیزل ژنراتور مناسب را از ما بخواهید.

برای کنترل اتلاف انرژی در دیزل ژنراتور ها و افزایش راندمان مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

افزایش راندمان ژنراتور

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید