آلودگی صوتی  موتور دیزل و راه حل ها

آلودگی صوتی موتور دیزل و راه حل ها

آلودگی صوتی موتور دیزل و راه حل ها

دیزل ژنراتورها نقش مهمی در تامین برق دارند. خرید دیزل ژنراتور می تواند به تولید و تامین برق مورد نیاز در صنایع مختلف کمک نماید. با توجه به این موضوع، دیزل ژنراتورها بسیار مفید و کمک کننده هستند. همه دستگاه ها در کنار فوایدی که دارند مشکلاتی را نیز ایجاد می نمایند. یکی از مشکلاتی که دیزل ژنراتور به وجود می آورد، صدایی است که این دستگاه ها تولید می کنند. البته این مشکل دارای راه حل می باشد و قابل کنترل است.

شما می توانید با اجاره دیزل ژنراتور برای تامین برق دائم و ضروری استفاده نمایید. جاوید ژنراتور دستگاه هایی با کیفیت در برند ها و توان های مختلف ارائه می دهد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است یک دیزل ژنراتور ایجاد نماید، آلودگی صوتی می باشد. یک دیزل ژنراتور حدود ۱۰۴ دسی بل آلودگی صوتی ایجاد می نماید که این میزان آلودگی برای گوش انسان زیان بار و خطرناک است. بنابراین لازم است که کنترل گردد.

برای کاهش میزان آلودگی صوتی یک دیزل ژنراتور اولین کاری که می توان انجام نگهداری درست و اصولی از این دستگاه ها می باشد. با گذشت زمان و استفاده از این دستگاه ها به دلیل افزایش طول عمر آن ها میزان صدای تولیدی توسط این دستگاه ها نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین دقت نمایید که در زمان مناسب نسبت به تعمیر دیزل ژنراتور اقدام نمایید. سرویس کاری این دستگاه ها باید در فواصل کوتاه صورت پذیرد.

قطعاتی که دارای تحرک و برخوردهای مکانیکی هستند را در فواصل زمانی کوتاه تری بررسی و تغییر دهید.

کار دیگری که می توان انجام داد این است که به محل قرار گیری این دستگاه ها دقت شود. سعی کنید این دستگاه ها در مکان هایی قرار بگیرند که مانع از ایجاد لرزش در آن ها گردد.

در انتخاب و خرید دیزل ژنراتور ها دقت نمایید. این دستگاه ها را با توجه به توانی که دارند برای عملکردی که انتظار دارید خریداری نمایید.

راه حل دیگری که برای کنترل آلودگی صوتی دیزل ژنراتور ها می توانید انجام دهید استفاده از کانوپی سایلنت می باشد که در مقاله ای به صورت اختصاصی توضیح داده شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید